تمرین زدگی چیست ؟

وقتی تمرین می کنید عضلات شما دچار آسیب های جزئی (میکرو دمیج ها) می شوند، که این طبیعی است. زمانی که استراحت می کنید بدن شما آسیب را ترمیم می کند و عضلات را با پروتئین های اضافی تقویت می کند تا از آسیب های آینده محافظت شوند. اینگونه است که عضلات رشد می کنند.
تمرین زدگی عضلانی هنگامی است که شما به طور مداوم تمرین می کنید و قادر به بهبود عضلات خود نیستید. در نتیجه رشد ماهیچه های شما متوقف می شود و شما یک سطح فلات یا کاهش عملکرد تمرینی را تجربه خواهید کرد. همچنین ممکن است درد عضلانی مزمن (مداوم) داشته باشید یا حتی عضله از دست بدهید.

تمرین زدگی عضلانی می تواند بر روی یک یا همه عضلات شما تأثیر بگذارد، بسته به اینکه شما کدام یک را بیش از حد تحریک کرده اید. همچنین مشکلی به نام تمرین زدگی سیستم اعصاب مركزی (CNS) وجود دارد كه می تواند وخیم تر باشد.

چه کسی در معرض خطر تمرین زدگیست؟

اگر شما به مدت چندین ماه متوالی تمرین شدید کرده باشید در معرض تمرین زدگی قرار دارید که این توصیه نمی شود.
اکثر افرادی که فکر می کنند دچار تمرین زدگی شده اند معمولا حتی نزدیک به آن هم نیستند. بر اساس اینکه شما نمی توانید در تمرین امروز بسیاری از تکرارهای تمرین قبلیتان را انجام دهید نمی تواند حاکی از آن باشد که شما دچار تمرین زدگی شده اید. نوسانات روزانه در توانایی شما طبیعی است. شما زمانی می توانید به تمرین زدگی مشکوک شوید که ماه های متوالی است بصورت شدید و بدون استراحت تمرین کرده اید و علائم تمرین زدگی را در تمرین ها متعددی مشاهده کرده باشید.

پاسخی بگذارید